Başkanımız Saim ÖZER’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

  • 18 Eylül 2015
  • 2.653 kez görüntülendi.
Başkanımız Saim ÖZER’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Belediye Başkanımız  Saim ÖZER ,19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ile Gazilik unvanının verildiği günün 94. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 Başkanımız Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “19 Eylül’ün yurdumuzun her yerinde ‘Gaziler Günü’ olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, cesaret timsali gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermektedir.
Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu Vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi rahmetle ve bu yolda yaralanan, vücutlarını siper ederek kahramanlık gösteren gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimizi de  şükranla anıyor, gazilerimize  sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

    Bizde özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz Gazilerimizi minnetle anıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ